Modne oprawki do okularów. Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?

W ostatnich czasach okulary korekcyjne to trochę więcej aniżeli jedynie przedmiot podnoszący jakość widzenia. To także popularny gadżet, z pomocą jakiego możemy bawić się własnym wyglądem. Jeszcze powszechniej traktujemy okulary jak składnik biżuterii oraz wybieramy je tak aby dopełniały własny wygląd, harmonizowały z własnym stylem życia, praktykowanym zawodem i charakterem. Z całą stanowczością dobry wybór okularów do kształtu twarzy może dać nam pewności siebie oraz stylu własnemu spojrzeniu. Nim zatem zdecydujesz się na dany rodzaj zwróć uwagę na to jaki typ opraw pasuje do twojej twarzy.

Jak wybrać okulary do kształtu twarzy?

Okulary to dla jednych potrzeba, dla pozostałych – uzupełnienie stylu. Osoby, jakie ze względu na wadę wzroku są zmuszone do ich noszenia, nie zawsze widzą atuty tejże sytuacji. Okulary korekcyjne nie muszą być własnym kompleksem. Dobrze wybrane do kształtu twarzy spowodują, iż będziemy wyglądać ładnie. Dadzą nam wdzięku, wyeksponują własne prawdziwe piękno oraz odciągną uwagę od wad. Z kolei w czasie letnim nie powinniśmy się ruszać z domu bez okularów przeciwsłonecznych.

modne oprawki do okularów

Jakie okulary do owalnej twarzy?

Nie bez powodu ów typ twarzy uznawany jest za jeden spośród szczególnie lubianych pośród użytkowników okularów. Mogą oni ponieważ wybierać spośród prawie wszelkich dostępnych na rynku wzorów oprawek oraz to bez obaw, iż będą wyglądali negatywnie. Taka mnogość możliwości potrzebuje więc od szukających podjęcia decyzji dotyczącej najistotniejszych dla nich właściwości okularów.

Jak wybrać okulary do twarzy okrągłej?

Twarz okrągła może być rozpoznana m.in. po prostych liniach, pełnych policzkach, niskim czole i bardzo zaokrąglonej brodzie. W takim wypadku zalecamy okulary, jakie wizualnie przedłużą i wysmuklą twarz. Doskonale sprawdzają się okulary kwadratowe czy prostokątne, szczególnie takie, jakie mają bardzo wyrazistą oraz ostrą linię. Dadzą Ci stylu i będą ładnie kontrastować z delikatną urodą, jaką wyróżnia się twarz okrągła. Przy większej buzi należy unikać tymczasem wzorów owalnych.

Jakie typy okularów pasują do kwadratowych twarzy?

Mnóstwo rozmaitych wzorów okularów pasuje do kwadratowych twarzy. Jeżeli idzie o proporcje, kwadratowe twarze są najszersze blisko szczęki oraz czoła. Gdyż ów typ jest definiowany poprzez silną linię żuchwy, okulary umieszczone wysoce na nosie podwyższają długość, jaka wydłuża wizualnie twarz. By zwrócić uwagę na wartości Twoich rysów twarzy, dobierz ciemne oraz zaokrąglone, natomiast nie kanciate okulary. Okrągła oprawka okularowa optycznie zmniejszy Twoją twarz, natomiast również da kontrastu.

Dodaj opinie