Domowa odżywka do włosów – jak samemu odżywić włosy?

Do właściwej pielęgnacji włosów wcale nie są potrzebne drogie kosmetyki oraz zabiegi u fryzjera. Możemy w prosty sposób samodzielnie odżywić włosy. Potrzebna do tego będzie jedynie domowa odżywka do włosów. Możemy dostosować ją do składników, które mamy w domu oraz potrzeb naszych włosów. Dzięki domowym odżywkom nasze włosy będą piękne, lśniące i mocne!

Domowa odżywka do włosów z olejem kokosowym

Do wykonania tej odżywki potrzebny będzie nam tylko jeden składnik – olej kokosowy. Wykonanie tej odżywki jest bardzo proste. Olej kokosowy musimy podgrzać tak, żeby jego konsystencja stała się bardziej płynna. Następnie musimy wmasować go we włosy i owinąć głowę ręcznikiem. Tak przygotowaną odżywkę powinniśmy trzymać na włosach przynajmniej przez godzinę, a następnie dokładnie spłukać i umyć włosy. Dzięki takiemu zabiegowi łuski naszych włosów się domkną – będą więc one gładkie i nie będą się puszyć.

Domowa odżywka do włosów z żółtkiem

W skład tej odżywki wchodzi tylko żółtko oraz dwie łyżki oleju roślinnego np. rzepakowego lub słonecznikowego. Składniki musimy wymieszać i nałożyć na włosy na pół godziny. Kolejnym krokiem jest spłukanie odżywki – musimy zrobić to dość chłodną wodą, żeby żółtko nie ścięło się na naszych włosach. Następnie dwukrotnie myjemy włosy. Dzięki tej odżywce będą one lśniące i gładkie.

jak domowym sposobem odżywić włosy

Domowa odżywka do włosów z drożdżami

Domowa odżywka do włosów z drożdżami świetnie sprawdzi się na przetłuszczające się włosy. Do jej wykonania potrzebne nam będzie pół kostki drożdży i pół szklanki mleka. Składniki wystarczy wymieszać, nałożyć na włosy na 30 minut, spłukać i umyć włosy.

Domowa odżywka do włosów z piwem

Żadna odżywka nie wzmocni włosów tak dobrze, jak odżywka piwna. Jej wykonanie jest bardzo proste – wystarczy wymieszać szklankę piwa i jedno jajko. Mieszankę nałożyć należy na 15 minut na umyte, wilgotne włosy, a następnie ją spłukać chłodną wodą i ponownie umyć włosy.

Domowa odżywka do włosów z jogurtem naturalnym

Jest to odżywka głęboko regenerująca nasze włosy. Potrzebne będą nam do jej wykonania 3 łyżki jogurtu naturalnego i 1 łyżka miodu. Miksturę nałożyć musimy na całą długość włosów na 20 minut. Dla lepszego efektu możemy wczesać ją we włosy. Następnie odżywkę należy spłukać i umyć włosy szamponem.

Domowa odżywka do włosów z sokiem z cytryny

Jest to jedna z najprostszych w wykonaniu odżywek do włosów. Wystarczy wycisnąć sok z jednej cytryny i nałożyć go na włosy. Następnie na głowę należy założyć na 15 minut czepek. Po tym czasie należy dokładnie umyć głowę szamponem.

Dodaj opinie