Kosmetyki do brwi – jakie są najlepsze, jakie wybierać?

Tajnik pięknego spojrzenia to w ogromnej części makijaż. Istotne jest to, jak zaznaczone są brwi, jakie stanowią konstrukcję dla własnej twarzy. Jak kosmetyki dobrać, by brwi wyglądały odpowiednio? Każdy spośród nas ma charakterystyczny odcień, typ oraz układ brwi. Brwi korespondują z rodzajem urody, więc makijaż z szablonu nie jest doskonałym pomysłem. Musimy poznać, w jakich brwiach jest nam najlepiej oraz nauczyć się, jak je malować. Do tego niezbędne będą kosmetyki do brwi – mnogość oraz rozpiętość artykułów do makijażu brwi jest dzisiaj tak wielka, że już sam dobór może być ciężki. My jednak wychodząc na przeciw podpowiadamy, jakie kosmetyki do brwi warto mieć w swojej kosmetyczce!

Malowanie brwi – jak się za to zabrać?

Niezmiernie istotnym krokiem poprzedzającym malowanie brwi jest ich właściwa regulacja. Robi się ją za pomocą pęsety. Nadaj łukom brwiowym dobry typ, usuwając zbędne włoski. Możesz pozostawić brwi gęste czy trochę mniejsze – istotne tylko, by ich linia była w miarę równa. Uważaj natomiast, by nie wyskubać włosów za bardzo. Cieniutkie kreseczki wyglądają sztucznie oraz dawno już odeszły do lamusa. Jeśli obawiasz się, że podczas samodzielnej regulacji brwi coś pójdzie nie tak, możesz udać się do kosmetyczki. Profesjonalistka nada naszym brwiom odpowiedni kształt, dzięki czemu malowanie brwi będzie znacznie łatwiejsze. Dodatkowo po wizycie u kosmetyczki będziesz wiedziała, jaki kształt nadać swoim brwiom, gdy zdecydujesz się na ich regulację w domu.

Kosmetyki do brwi – jakie kupić?

Sprawdź, jakie kosmetyki do brwi powinny znaleźć się w Twojej kosmetyczce.

jakie kosmetyki do brwi

Kredka do brwi

Jeden spośród najpopularniejszych wyborów wśród Pań. Nic w tym dziwnego, ponieważ dzięki własnej formule, kredka do brwi może posłużyć w dorysowaniu brakujących włosków, podkreśleniu łuku oraz jego dokładnym wykonaniu. Otrzymany rezultat jest niezwykle naturalny oraz nieprzerysowany. Jeżeli zamierzasz zafundować sobie najlepszą kredkę do brwi, to pamiętaj, by ostrzyć ją zawsze przed wykorzystaniem – ostry czubek uprości precyzyjną stylizację brwi.

Żel do brwi

Żel do stylizacji brwi utrwali każdy typ brwi. Można go wykorzystywać samodzielnie – jeżeli mamy gęste brwi pragniemy je zaznaczyć bądź zlikwidować „pierzastość”. Jednak żel połączymy bez kłopotu z każdym odmiennym kosmetykiem, na przykład kredką, osiągając rezultat objętości. Żel do brwi można zastosować do tzw. baby hair, więc niesfornych włosków przy czole, pojawiających się chociażby przy zbieraniu włosków w kucyk lub kok.

Tusz do brwi

Tusz, jest to kosmetyk do brwi, który został wyposażony w szczotkę, podobną jak w tuszu do rzęs, jednak ze zdecydowanie mniejszym grzebykiem. Dzięki temu łatwiej dobrze podkreślić brwi, bez wychodzenia poza ich łuk. Dzięki temu, że kosmetyk jest cienki, gwarantuje dobrą dokładność. Po wykorzystaniu go otrzymujemy naturalny rezultat. Przed wykorzystaniem pisaka możemy także wyczesać brwi. Nie jest to natomiast czynność konieczna. 

Dodaj opinie