Jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów wybrać? Na czym polega ten zabieg?

Keratyna świetnie sprawdza się przy włosach suchych, zniszczonych, kędzierzawych, uwrażliwionych zabiegami koloryzacji czy dekoloryzacji. To białko, jakie uzupełnia we włosach niedostatki oraz wygładza je na całej długości. Jak dbać o włosy po zabiegu keratynowym? Keratyna to białko, jakie bierze udział w budowie włosów i jest ich budulcem. Tymczasem w związku z zabiegami stylizacji cieplnej oraz koloryzacji, łuski włosa podlegają uchyleniu. Gdy łuski włosa pozostają niedomknięte, podczas każdego mycia czy zabiegu, spłukuje się z nich keratyna.

Czym jest keratynowe prostowanie?

Keratynowe prostowanie włosów, nazywane również brazylijskim (BKT – Brazillian Keratin Treatment), wbrew pozorom ma na celu coś zdecydowanie więcej aniżeli tylko rozprostowanie włosów. To technika, jaka pozwoli przede wszystkim na regenerację konstrukcji włosa. Uzupełnienie braków keratyny, jakie występuje w efekcie zabiegu, pozwoli cieszyć się zdecydowanie zdrowszymi oraz gładkimi włosami. Metodę początkowo wykorzystywano zwłaszcza w Brazylii (dlatego nazwa), by nie jedynie wyprostować włosy, jednak przede wszystkim odnowić uszkodzenia powstałe w efekcie funkcjonowania silnego słońca oraz ogromnej wilgoci w powietrzu.

Na czym polega zabieg keratynowego prostowania

Pielęgnacja po keratynowym prostowaniu

Jak powinna wyglądać dobra pielęgnacja po keratynowym prostowaniu włosów? Przede wszystkim należy stosować się do informacji fryzjera. Znaczy to, iż przykładowe pierwsze mycie włosów po zabiegu winno odbyć się nie wcześniej aniżeli 24, 48, natomiast choćby 72 godziny po wyjściu z salonu. Czas ów jest zależny od formuł, jakie wykorzystano podczas brazilian keratin treatment. Jednakowo istotne jest systematyczne wykorzystywanie odżywki po keratynowym prostowaniu. Należy wykorzystywać ją po każdym myciu. Należałoby również włączyć do pielęgnacji profesjonalne maski, jakie stosuje się raz w tygodniu.

Pielęgnacja takich włosów winna się skoncentrować na tymże aby tejże keratyny wypłukiwać jak najmniej (by jak najdłużej utrzymała się na włosach) i aby na bieżąco dawać jej włosom, choćby w małych ilościach. Tymże działaniem winien zająć się specjalistyczny szampon po keratynowym prostowaniu włosów.

Co charakteryzuje najlepszy szampon po keratynowym prostowaniu?

Najdoskonalszy szampon po zabiegu prostowania to artykuł, jaki delikatnie oczyszcza kosmyki oraz zarazem przeciwdziała wypłukiwaniu keratyny podczas czyszczenia głowy. Artykuły z silnymi elementami oczyszczającymi, solami, silikonami lub alkoholem spowodują, iż włosy błyskawicznie powrócą do stanu sprzed zabiegu. Najdoskonalszy szampon po keratynie, prócz łagodnej bazy myjącej, winien mieć także roślinne wyciągi, masła oraz oleje o funkcjonowaniu stymulującym oraz wygładzającym. Pamiętaj również o właściwych artykułach na następnych krokach pielęgnacji, jakie ułatwią Ci zregenerować włosy po zabiegu.

Dodaj opinie