Jak ozdobić dom z zewnątrz? Praktyczne wskazówki

Dodatki wewnątrz domu dodają każdemu pomieszczeniu niepowtarzalnego klimatu. Mało kto zastanawia się, w jaki sposób można ozdobić dom z zewnątrz, by wyróżnić go spośród innych podobnych budynków w okolicy. Wykonując małe wstawki na elewacji czy na nowo urządzając ogród, można poprawić wygląd całego domu. Jak to zrobić by efekt był jak najlepszy?

Drewnopodobne wstawki

O ile wykonanie drewnianej elewacji jest zadaniem dość trudnym, to instalacja drewnopodobnych paneli elewacyjnych jest zadaniem, z którym poradzi sobie każdy majsterkowicz. Takie modne rozwiązania wpływają na odświeżenie i poprawienie wyglądu każdego budynku, a zrobić można je we własnym zakresie.

Jak to zrobić? Wystarczy zakupić panele i dopasowany do nich klej. Następie wytyczamy linie poziome, względem których przyklejamy nasze panele. Praca nie jest specjalnie skomplikowana, należy jednak zwrócić uwagę, by zachować szczelne połączenia pomiędzy każdą częścią nowej elewacji. Zapobiegnie to przedostawaniu się wilgoci do środka. Następnie wystarczy pomalować je na wybrany kolor i cieszyć się pięknym, nowoczesnym domem.

jak ozdobić dom z zewnątrz

Montaż nowoczesnego oświetlenia

Większość domów w naszym kraju nie posiada dodatkowego oświetlenia na zewnątrz budynku a te, które ją posiadają, korzystają przeważnie ze standardowych, dość nudnych rozwiązań. Aby ładnie oświetlić dom, warto skorzystać z nowoczesnych rozwiązań w postaci taśm LED lub punktowego oświetlenia z podbitki, lub gruntu.

Dobrze, by całą instalację wykonał uprawniony elektryk. Będziemy mieć pewność, że nie spotka nas niemiła niespodzianka w postaci zwarcia instalacji elektrycznej w najmniej odpowiednim momencie. Sam montaż oświetlenia można oczywiście wykonać we własnym zakresie.

Kamień na domu

Kamienne wykończenie elewacji zyskuje drugą młodość. Domy wykończone w ten sposób wyglądają nowocześnie i ponadczasowo. Niestety taka zmiana wymaga odpowiedniego przygotowania naszej elewacji. Kamień, z racji tego, że sporo waży, wymaga odpowiedniego wzmocnienia. Wykonuje się je przy pomocy kleju do styropianu i siatki. Jeśli warstwa ocieplenia nie była podczas układania dyblowana, warto to zrobić przed przyklejeniem płytek kamiennych.

Samo klejenie nie jest skomplikowane. Problem może pojawić się przy docinaniu, odpowiedni sprzęt pozwala zdecydowanie usprawnić pracę i precyzyjnie przyciąć każdą płytkę z osobna. Gotowa elewacja z kamienia będzie trwała i odporna na działanie czynników zewnętrznych. To doskonały sposób na to, by poprawić wygląd naszego domu z zewnątrz i wzbudzić podziw wśród przechodniów i sąsiadów.

Dodaj opinie