Różnica wieku w związku – czy ma znaczenie? Jaka różnica wieku w związku jest najlepsza?

Różnica wieku w związku była zawsze – ludzie w całej historii ludzkości wkraczali w związki z ludźmi starszymi od siebie. Chociaż to zazwyczaj panowie wiązali się z młodszymi kobietami, starsze kobiety wybierały młodszych mężczyzn jako kochanków, wiążąc się na stałe z mężczyznami starszymi od siebie. Kiedyś takie różnice wieku w ogóle nie zdumiewały– tak po prostu było. Czasy się zmieniły i obecnie ogromna rozbieżność wieku w związku może wywołać kontrowersje, niezależnie od tego, czy starszy jest mężczyzna czy kobieta (chociaż w tym przypadku kontrowersje i emocje są dostatecznie większe).

Różnica wieku a związek – czy ma znaczenie?

W świecie show-biznesu łatwo o przykłady znanych par, w których partnerów dzieli wprost przepaść wiekowa. Jeśli dobrze się zastanowimy, to także we własnym środowisku będziemy mogli dostrzec związki, w których rozbieżność wieku pomiędzy partnerami stanowi 10-15 lat. O ile związek starszego mężczyzny z młodszą kobietą nie wzbudza tylu kontrowersji, to o tyle odmiennie jest w wypadku pary, gdzie to kobieta jest zdecydowanie starsza od własnego mężczyzny.

Czemu wiążemy się z osobami zdecydowanie starszymi/młodszymi?

Odpowiadając na to zagadnienie, należy pokazać miłość czy korzyści, takie jak pieniądze, popularność, odpowiednia pozycja, opieka lub sex. Dla wielu osób, jakie stoją z boku oraz oceniają, nie do pojęcia jest zakochanie się w kimś o wiele, wiele lat starszym lub młodszym. Faktem jest natomiast, iż osoby starsze mogą fascynować. Czy to osiągniętą wiedzą lub doświadczeniem. Dojrzalszy, niezwykle odpowiedzialny mężczyzna, nierzadko jest w stanie zagwarantować kobiecie oraz rodzinie wyższy komfort życia, aniżeli młodszy mężczyzna.

Jaka różnica wieku w związku jest najlepsza

Wielka rozbieżność wieku w związku – jakie kłopoty mogą się z nią wiązać?

Nie da się ukryć, że rozbieżność wieku w związku – niezależnie, czy stanowi 2, 5, 7, 10, 12, 15 lub więcej lat, może być źródłem kłopotów. Póki różnica wieku w związku jest stosunkowo mała (wynosi nie więcej aniżeli 5 lat), ma znaczenie w zasadzie jedynie w nastoletnim wieku. Nastoletni człowiek dojrzewa błyskawicznie, do tego każdy rok to dla niego duża zmiana (np. w sprawie edukacji, a także w życiowym doświadczeniu). Z czasem jednak, taka różnica wieku zaczyna się zacierać i wiele osób nawet nie jest w stanie określić, ile lat różnicy wieku dzieli partnerów/małżonków.

Jaka różnica wieku w związku jest najlepsza?

Kobiety mają większą potrzebę związania się z drugą osobą, aniżeli panowie. Panowie są łowcami, mają potrzebę ciągle wypróbowywać oraz weryfikować własne możliwości. Jednak z biegiem czasu panie rozpoczęły spychać macierzyństwo na dalszy plan, by także móc korzystać z uroków młodości. Jeśli mężczyzna jest zdecydowanie starszy, musi ciągle kobiecie imponować, ale także to młodsza małżonka musi dostosować się do jego stylu życia. Mowa tu niewątpliwie o różnicy większej aniżeli dziesięć lat. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, jaka różnica wieku w związku jest najlepsza. Wszystko zależy od tego, jak dogadujemy się z partnerem, czy łączą nas wspólne pasje czy plany na przyszłość. Możemy związać się z osobą w swoim wieku i żyć w nieszczęśliwym związku bądź związać się z osobą młodszą lub starszą i żyć pełnią życia w szczęściu i miłości.

Dodaj opinie